Звернення до читачів членів наглядової ради дослідження «50 провідних банків України»

Роман Шпек

голова Ради Незалежної асоціації банків України

Я хочу побажати всім учасникам цього рейтингу та читачам віри і сили. Адже ми вже подолали ті серйозні виклики, які нам приніс минулий рік. Хочу звернути увагу на те, що ми з вами пройшли досить складні випробування. Непростим був процес фінансового оздоровлення банківських установ, відпрацювання стрес-тестів, формування резервів, розчищення кредитного портфеля, покращення корпоративної культури і ризик-менеджменту. Та шлях через ці труднощі привів до надзвичайно хорошого результату: до цієї коронакризи ми прийшли з вами у всеозброєнні. Якісне кадрове забезпечення, достатня ліквідність та якість портфеля дали можливість банкам уже в умовах COVID-19 і викликаної ним світової економічної кризи пройти рік успішно. Більшість українських банків демонструють прибуткову діяльність. 

Позитивних результатів, які ви бачите в цьому рейтингу, банки досягли разом і в тісній взаємодії з регулятором. Ми гідно витримали панічні атаки, які спричиняли коливання на валютному ринку. І в нас тепер уже є новий, не гіркий, а якісний досвід.

Я хочу побажати, щоб у поточному році, який вже характеризується певним економічним зростанням вітчизняної економіки, ми ще повніше, яскравіше використали всі можливості. І, зокрема, кожен з вас має проявити свої таланти, для того щоб результати року були ще більш вражаючими.


Василь Фурман

заступник голови Ради Національного банку України, доктор економічних наук

2020-й став роком безпрецедентних викликів як для світової, так і для української економіки, які наша країна гідно подолала. За результатами року інфляція досягла цілі Національного банку — 5%, збереглася макрофінансова стабільність у країні, а падіння економіки було меншим, ніж очікувалося. 

Банківська система також успішно пройшла кризовий рік, зберігши високий рівень капіталізації та ліквідності, а прибутковість банківського сектору України є однією з найвищих в Європі. У цьому велика заслуга номінантів цьогорічного рейтингу, які своїми виваженими управлінськими рішеннями вивели з піке корабель української банківської системи. 

Попереду ще залишається чимало викликів. Як і раніше, на порядку денному — питання активізації банківського кредитування реального сектору. Я впевнений, що спільними зусиллями регулятора та професійної банківської спільноти завдання, що стоять перед банківською системою України, буде виконано.

 

If you're in need of someone to write my essay for me, you have several choices. First, you can use a website that specializes in this service. There are a variety of writing services you can use, but PayForEssay is the most distinct market leader. It has a website that features sixteen writers with a focus on different academic disciplines. PayForEssay assures that their papers will be 100% original and you'll be able to rest secure knowing that your essay is secure in their care. They are able to finish urgent assignments within a few hours and offer a variety of possibilities for the assignment.