Звернення до читачів членів наглядової ради дослідження «50 провідних банків України»

Роман Шпек

голова Ради Незалежної асоціації банків України

Я хочу побажати всім учасникам цього рейтингу та читачам віри і сили. Адже ми вже подолали ті серйозні виклики, які нам приніс минулий рік. Хочу звернути увагу на те, що ми з вами пройшли досить складні випробування. Непростим був процес фінансового оздоровлення банківських установ, відпрацювання стрес-тестів, формування резервів, розчищення кредитного портфеля, покращення корпоративної культури і ризик-менеджменту. Та шлях через ці труднощі привів до надзвичайно хорошого результату: до цієї коронакризи ми прийшли з вами у всеозброєнні. Якісне кадрове забезпечення, достатня ліквідність та якість портфеля дали можливість банкам уже в умовах COVID-19 і викликаної ним світової економічної кризи пройти рік успішно. Більшість українських банків демонструють прибуткову діяльність. 

Позитивних результатів, які ви бачите в цьому рейтингу, банки досягли разом і в тісній взаємодії з регулятором. Ми гідно витримали панічні атаки, які спричиняли коливання на валютному ринку. І в нас тепер уже є новий, не гіркий, а якісний досвід.

Я хочу побажати, щоб у поточному році, який вже характеризується певним економічним зростанням вітчизняної економіки, ми ще повніше, яскравіше використали всі можливості. І, зокрема, кожен з вас має проявити свої таланти, для того щоб результати року були ще більш вражаючими.


Василь Фурман

заступник голови Ради Національного банку України, доктор економічних наук

2020-й став роком безпрецедентних викликів як для світової, так і для української економіки, які наша країна гідно подолала. За результатами року інфляція досягла цілі Національного банку — 5%, збереглася макрофінансова стабільність у країні, а падіння економіки було меншим, ніж очікувалося. 

Банківська система також успішно пройшла кризовий рік, зберігши високий рівень капіталізації та ліквідності, а прибутковість банківського сектору України є однією з найвищих в Європі. У цьому велика заслуга номінантів цьогорічного рейтингу, які своїми виваженими управлінськими рішеннями вивели з піке корабель української банківської системи. 

Попереду ще залишається чимало викликів. Як і раніше, на порядку денному — питання активізації банківського кредитування реального сектору. Я впевнений, що спільними зусиллями регулятора та професійної банківської спільноти завдання, що стоять перед банківською системою України, буде виконано.