Руслан Чорний

Керуючий партнер компанії «Фінансовий Клуб», шеф-редактор інформаційного агентства FINCLUB

Світ змінився. За рік фраза «сиди вдома» набула абсолютно нового тривожного змісту. Ізоляція людей в чотирьох стінах змінила мислення більшості, і це ще має стати предметом досліджень вчених.

Обмеження пересувань, закриття бізнесів і загальне зменшення доходів змусили людей переосмислити свої витрати та стати ощадливішими. Ці фактори, а також можливість перенесення вірусу через паперові гроші спричинили зростання безготівкових переказів удвічі. Але ми всі різні, і висновки з кризи кожен зробив свої.

Банки вже звільнили частину персоналу, закрили деякі відділення, зрозуміли, що близько 60% співробітників уже завжди працюватимуть з дому. Тепер банкіри думають, чи варто платити за великі майже порожні головні офіси? Може, процес оптимізації витрат має тривати? Банкіри добре вміють рахувати гроші та ризики, але торік відбулося те, чого ніхто не очікував, — майже всі банки отримали прибуток. Під час кризи! І дохід вони отримали не за рахунок своїх клієнтів, а навпаки — допомагаючи їм пройти кризу та зменшивши боргове навантаження. 

Сподіваюся, поради та висновки, якими діляться банкіри в цьому ювілейному дослідженні «50 провідних банків України», стануть вам у пригоді та допоможуть також отримати прибутки.